Náš příběh

„Společnost AG FOODS jsme zakládali v roce 1990. Byli jsme dva a měli jeden jediný produkt, syrovátkový multivitaminový nápoj Vitamaxima. Ale k tomu 100 kg odhodlání uspět a jednoduchou myšlenku – všechno, co budeme dělat, nám musí vonět.

Dnes v naší společnosti pracuje přes 200 lidí, v portfoliu máme více než 400 vlastních originálních výrobků, ale původní myšlence zůstáváme věrni.

Stále nám voní vyrábět, nakupovat a distribuovat kvalitní produkty z těch nejlepších surovin. Stále jsme společností, na kterou je za všech okolností spolehnutí, které mohou zákazníci stoprocentně důvěřovat. Stále trváme na tom, že naši zaměstnanci se u nás musí cítit dobře, být součástí rodiny. Stále nás baví přicházet s novými produkty, vymýšlet originální receptury.

Proto dnes, po více než čtvrtstoletí na trhu, mohu s hrdostí říci, že AG FOODS je dítě, které vyrostlo v úspěšnou, spolehlivou, a přesto stále rodinnou společnost. A že i po těch dlouhých letech nám vše, co děláme, stále voní! A mimochodem, Vitamaxima je v našem portfoliu dodnes.“

JIŘÍ JÍZDNÝ, zakladatel a spolumajitel společnosti

215

zaměstnanců

1200

výrobků

2

výrobní závody

Společnost AG FOODS Group a. s. je od roku 1990 specialistou na výrobu a prodej nápojových směsí. Během tohoto období jsme prošli různými fázemi vývoje. Níže si můžete prohlédnout základní milníky „života“ naší voňavé fabriky.

 • 1990
  Vzniká firma AGROINFORM, zakladatelem je Ing. Jiří Jízdný.
 • 1993
  Vyrábíme první multivitaminový nápoj s názvem Vitamaxima Tropical.
  2 zaměstnanci
  1 produkt
  1 země
  100 kg odhodlání
 • 1996–1999
  Zakládáme sesterské společnosti na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. V roce 1999 je společnost přejmenována na AG FOODS s.r.o.
 • 2002
  Otevíráme nové výrobně-obchodní centrum v Košíkově u Velké Bíteše.
 • 2010
  Prodej firmy nizozemskému investičnímu fondu AVALLON MBO FUND.
 • 2013
  Kupujeme společnost BIOGENA CB spol. s r. o. specializující se na výrobu prémiových ovocných, bylinných a pravých čajů dle vlastních receptur ze surovin z celého světa. BIOGENA intenzivně spolupracuje s českými dodavateli a nalézá cesty k širšímu využití lokálních zdrojů.
 • 2017
  Akcie společnosti AG FOODS Group kupují Jiří Jízdný a Orestes Żukowski.
  212 zaměstnanců
  518 produktů
  Přes 400 uskutečněných vývojů
  Více než 5600 tun výroby
  2,5 milionu sáčků čaje ročně